Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva o činnosti PK České Budějovice za 2014

Zpráva o činnosti Parkinson klubu  České Budějovice za rok 2014

PK České Budějovice obnovil svoji činnost 22.10.2008.

Pravidelně každou středu v měsíci máme rekondiční cvičení a jednou za 2 týdny využíváme vodoléčbu  v  Nemocnici v Českých Budějovicích.  Každý poslední  čtvrtek v měsíci  máme schůzku klubu a v listopadu se scházíme na výroční členské schůzi, kde se snažíme vyhodnotit naší činnost.  Také nás samozřejmě zajímají  názory, připomínky a přání našich členů. Prožíváme spolu dobré i zlé, co nám  život s parkinsonem   přináší. Jsme v době, kdy odchází naši přátelé , kteří již nemohu  čelit nemoci. Je to smutné, ale jsme schopni pomoci i dalším, kteří mezi nás přijdou. Ve společnosti  lidí stejně postižených se překonává nemoc lépe.

Akce v roce 2014 jsme zahájili opožděnou oslavou silvestra 11.1.2014 na penzionu Melchior na Šumavě. Bohužel penzion není moc velký a tak se může zúčastnit menší parta lidí . V loňském roce byla oslava silvestra úspěšná, a tak se předpokládá oslava i roku 2015.

16.1.2014 jsme byli popřát k významnému  životnímu jubileu paní Marii Plávkové z Lišova a 16.4.2014 jsme popřáli k 80. narozeninám  panu janu Barátovi.   V tomto roce  se nás  několik  zúčastnilo také Kurzu trénování paměti.

22.2.2014 se nás několik zúčastnilo Valné hromady Společnosti Parkinson z.s. v Pelhřimově.  Tato VH byla jediná za krátkého působení v roli předsedy SP pana Pošty. Jeho představy o budoucnosti SP  se v mnohém rozcházely s přáním členů SP. 3.4.2014 jsme uspořádali přednášku  ke dni Parkinsonovo nemoci. V organizaci přednášky nám pomohl Krajský úřad. Přednáška byla na téma  PN a její psychiatrická problematika.  Přednášející byla  MUDr.  Tereza Uhrová  z Neurologické kliniky v Praze. Přednáška měla velký úspěch. Dozvěděli jsme se o problémech, o kterých se moc nemluví.  Ke dni nemocných PN jsme se také zúčastnili již tradičního výstupu na horu Říp.

V týdnu od 7. – 13.4.2014 se zúčastnilo kolem 30 parkinsoniků pobytu v lázních Vráž. Byl to příjemný týden , kdy jsme cvičili, plavali, využívali lázeňských procedur, podnikali jsme procházky do blízkého okolí  a také do nádherného parku. 16.-18.4.2014  jsme uskutečnili víkendový pobyt na Zelené Lhotě v penzionu Melchior.  22.5.2014 jsme využili nabídku PK Plzeň  na výlet na zámek KOZEL. Výlet byl výborně zorganizovaný, pěkné počasí a krásný zámeček KOZEL s nádherným parkem, prostě bylo to moc pěkné.    

25.-26.5.2014 jsme se zúčastnili slavnostního vyhlášení Mgr. Sadílka  občanem  města Plasy roku 2014. V zámku Příchovice jsme si poslechli koncert sboru Carmina, kde zpívá také jedna členka PK Plzeň.

Ve dnech 20. – 29.6.2014 jsme absolvovali  rekondiční pobyt Společnosti Parkinson z.s.  n a Šumavě, v hotelu Grádl. Přálo nám počasí, mohli jsme cvičit venku  na hřišti s tartanovým povrchem, plavat ve venkovním bazénu, hrát venku různé hry a uskutečnit také „spartakiádu“. Pobytu se zúčastnilo 40 lidí a snad byla většina spokojena.   Měli jsme štěstí na logopedku paní Sofii, která byla výborná a pomáhá i nadále, těm z nás, kteří to potřebují.

25.7.2004 se nás 7 členů klubu zúčastnilo  vernisáže výstavy obrázků Jany Večlové a Zdeňka Hrocha v Soběslavi.  Oba jsou parkinsonici.

Opět na základě pozvání PK Plzeň jsme se vypravili  po stopách „černých baronů“ a navštívili jsme  Zelenou Horu u Nepomuku. V Nepomuku bydlí předseda PK Plzeň, a ten zajistil prohlídku  zámku a okolí. Zámek byl otevřen po čtyřech letech pouze na 4 víkendy v srpnu 2014.  

Proti původnímu předpokladu se nám podařilo  sehnat 45 000 Kč  na ozdravný pobyt 30 parkinsoniků na hotelu Gradl. Tento pobyt se uskutečnil  v měsíci září 2014. Opět nám přálo počasí, rostly  houby, dalo se cvičit venku, dokonce i koupat. Tady nás také navštívili pracovníci horské služby a strávili jsme s nimi zajímavý večer.  Naše fyzioterapeutka  Julie se krátce před začátkem pobytu vrátila z Afriky, kde byla jako sociální pracovnice.  Jeden večer se s námi podělila  o své zážitky ze svého „afrického“ pobytu.  

V měsíci  září jsme prezentovali náš klub na Krajském úřadě v Českých Budějovicích.  Výstavu zahajoval pan Mgr. Studenovský  z Krajského úřadu a celý měsíc bylo možné si výstavu prohlédnout.        ;

Od 6. do 12.10.2014 jsme opět strávili krásný týden v lázních Vráž. Byl to týden klidu a pohody , pohybu v přírodě.

K 20. výročí založení společnosti Parkinson z.s.  jsme uspořádalii Koncert duchovní hudby. (třetí ročník). Tentokrát byl věnován jenom parkinsonikům. Na koncertě vystoupilo Jihočeské pěvecké sdružení v doprovodu orchestru Collegium  musicum budvicense. V místě konání koncertu byla uspořádána výstava o činnosti PK České Budějovice. 

7.-9.11.2011  jsme se zúčastnili Valné hromady SP v Praze. Probírali se zde problémy celé společnosti.  Je jich poměrně dost. Po VH bylo setkání parkinsoniků u příležitosti  20. výročí založení Společnosti PArkinson .  20  členů bylo jmenováno čestnými členy  SP. Tohoto setkání se také zúčastnili  přední lékaři  z neurologické kliniky, jako např. prof. Růžička a prof. ROTH. 

To byly akce, které jsme letos pořádali nebo se jich zúčastnili. Ale žádná akce by se nemohla uskutečnit  bez pomoci dalších členů jak PK klubu Plzeň, tak i PK České Budějovice. Velký dík patří Plzeňákům, ani nevím koho jmenovat, abych na někoho nezapoměla. Zrovna tak je to v PK České Budějovice. Tady musím zvláště poděkovat Pavlovi Štronerovi za přípravu panelů pro výstavu. Zhostil se své práce na jedničku. Věnoval tomu hodně práce a času.  Dále pak musím poděkovat ještě Lídě Harsové, Marušce Vincíkové. Asi bych mohla jmenovat ještě další, ale zpráva by byla opravdu hodně dlouhá.

 

 

 

Zpracoval: Šindelářová Bohumila

                    Předsedkyně PK české Budějovice                                  16.11.2014.

 
 

 

Poslední fotografie


FacebookArchiv

Kalendář
<< červen >>
<< 2017 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Statistiky

Online: 4
Celkem: 151819
Měsíc: 1949
Den: 75