Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velhartice

008.jpg

 

Výletu na hrad Velhartice a na setkání členů klubů Parkinson Plzeň a České Budějovice

 

se zúčastnilo  9 členů z Klubu Parkinson České Budějovice. (Celkem se nás sešlo 23). Cesta vlakem z Českých Budějovic přes Horažďovice do stanice Nemilkov utekla velmi rychle. V Nemilkově jsme se setkali s plzeňáky, kteří se dopravovali "busíčkem", s Holými, Pavlem Kneřem a domácími Jirkou  Kalistou a jeho rodiči. Stačili jsme se pozdravit a přesunuli jsme se "busíčkem" a osobními auty  na hrad Velhartice, který je nedaleko. Počasí nám přálo, hrad i zámeček jsou zrestaurovány, průvodce byl příjemný a ohleduplný k těm, kdo měli problémy s chůzí i dlouhým stáním. Jeho komentář byl zajímavý a tak jsme se zájmem poslouchali o historii hradu i zámečku. Po prohlídce jsme navštívili nově otevřenou stylovou restauraci, se specialitami přímo z místa návštěvy se sympatickou a poměrně rychlou obsluhou.

Po obědě jsme se vrátili do Nemilkova, kde nám poskytl azyl Jirka Kalista se svými rodiči. Ti, kdo byli na Hojsově Stráži už pohostinnost Jirkovo rodičů znají. Moc jim děkujeme za to, že jsme tam mohli strávit krásné odpoledne, za pohoštění, které paní Kalistová připravila, i když tento den slavila významné životní jubileum. Ještě jednou bych jí chtěla za nás za všechny popřát moc  a moc zdraví, aby mohla být se svým manželem Jirkovi ještě dlouho oporou.

Jako pozdrav z Kletě přivezla  Lída Harsová nejen vlastnoručně vyráběné kremrole, ale i hříbky, kterých našla 72 ! Krásné odpoledne rychle uteklo. Rozloučili jsme se sice neradi, a vydali jsme se  na cestu domů. Rychlík v Horažďovicích neujel (dokonce měl zpoždění a my jsme si stihli koupit něco na uhašení žízně). Domů jsme se vrátili unaveni, ale spokojeni a už se těšíme 

na shledanou v Českých Budějovicích.    

006.jpgŠindelářová

 

Náhledy fotografií ze složky Velhartice

 

 

Poslední fotografie


FacebookArchiv

Kalendář
<< červen >>
<< 2017 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Statistiky

Online: 3
Celkem: 151818
Měsíc: 1948
Den: 74