Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. slavnostní koncert duchovní hudby 28.10.2014

21. 10. 2014

 

koncert.gif

V letošním roce si Společnost Parkinson z.s. připomíná 20. výročí založení. 

 

     Parkinsonova nemoc je nevyléčitelné progresivní neurologické onemocnění. Je  charakterizováno převážně problémy s hybností. Hlavní příznaky jsou třes, svalová ztuhlost, zpomalenost, poruchy rovnováhy, mimovolné pohyby. Dalšími příznaky, které nemají souvislost s hybností patří např. bolesti, poruchy spánku, deprese, úzkosti, únava. Některé stavy parkinsonika jsou nesdělitelné a pro zdravého člověka nepochopitelné. Parkinsonova nemoc má vliv na veškeré stránky každodenního života. Je to komplexní choroba s fyzickými i psychickými dopady. Život s Parkinsonovou nemocí  přináší každý den nové výzvy. Je zcela zásadní, aby se rozšířilo povědomí o Parkinsonově nemoci, o tom, jaké je to žít s chronickým neurologickým onemocněním. Jaké jsou typy léčby, také vedlejší účinky léků. 

     Společnost Parkinson z.s. je pacientská organizace, která sdružuje nemocné PN, jejich blízké, lékaře a sympatizující, Společnost má víc jak 20 regionálních klubů a Parkinson klub České Budějovice je jedním z nich. Kluby se zakládají z místní potřeby.  Pořádají  rekodiční cvičení, plavání,  přednášky, besedy, pravidelné měsíční schůzky, . Velmi oblíbené jsou také rekondiční pobyty, které pomáhají nemocným jak po fyzické stránce, tak i po stránce psychické. Tyto všechny akce pomáhají zvyšovat kvalitu života nemocných.

Každý, kdo by ml zájem se s námi sejít, popovídat si s námi bude mezi námi vítán. Uvidí jak žijeme, jak se scházíme, co nám dělá radost a naopak co nás trápí. Uvidíte, jak musíme každý den překonávat překážky, které nám pan Parkinson nastavuje. Přes to všechno se snažíme žít, jak nejlépe to jde.

Součástí koncertu bude i výstava o činnosti Parkinson klubu České Budějovice, 

Jste srdečně zváni.

                                                                                              Parkinson klub

                                                                                           České Budějovice

                                                                                               B.Šindelářová

                                                                                           předsedkyně klubu    

 

     

 

 
 

 

Poslední fotografie


FacebookArchiv

Kalendář
<< červen >>
<< 2017 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Statistiky

Online: 2
Celkem: 151819
Měsíc: 1949
Den: 75