Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rekondiční pobyt GRADL

7. 7. 2014

Rekondiční pobyt Šumava hotel GRADL na Železné Rudě 20.-29.6.2014

V hotelu GRADL se rekondiční pobyt uskutečnil poprvé. Hledali jsme nové místo, protože původní – Bílou Strž – již nebylo možné navštívit.  Po delším pátrání jsme se  rozhodli pro  Hotel Gradl. Stojí o samotě v lese, je k němu příjezd po asfaltové silnici. V blízkosti je hřiště s tartanovým povrchem, krytý venkovní bazén, prostory pro večerní posezení  u ohně.  Všechno jsme využili. Převážně se cvičilo venku, i když uvnitř byla tělocvična,   hodiny logopedie probíhaly v klubovně, tam se mohlo i promítat. Měli jsme i dost prostoru na rozcvičky i sportovní soutěže. V prvních dnech byl problém s jídlem, ale po projednání  s paní vedoucí se jídlo zlepšilo, nemohli jsme si vůbec stěžovat. Bylo výborné. Počasí nám celkem přálo až na středu. V ten den  jsme měli naplánovaný výlet do  Pasova a termálních lázní v Bad Fuessingu. Místo výhlídky na Pasov . město tří řek- se z nás stali vodníci. Ale v termálních lázních jsme si to vynahradili.

Probíhaly pravidelně rozcvičky, dopolední cvičení, logopedie.  Cvičení vedla zkušená cvičitelka Jarmilka, sportovní hry a soutěže organizoval Vašek. Hodiny logopedie byly vynikající.  Paní Mgr. Sofie  zaujala ve svých hodinách, pomohla těm, kdo už mají problémy. Poradila s případnou péčí, doporučila kontakty. Navíc to byla paní, která je mistryní republiky v břišních tancích v kategorii seniorů. Z jejího vystoupení přímo sršela radost  z pohybu. Zúčastnila se našich veškerých akcí.

A akcí nebylo málo.  Byla to spartakiáda  na GRADLU i s průvodem cvičenců. Ti předvedli několik skladeb, program byl doplněn verši našich poetů – Honzy Ďurďáka  a Slávy Holého. K zdárnému průběhu nejen spartakiády, ale i dalších večerů  přispěl  Fanda Trojan se svojí harmonikou.   Vyhodnocovali  jsme soutěže,   povídali si o problémech partnerů nemocných parkinsoniků.  Možná, že i to pomohlo k objasnění některých nejasností. Na odbornou  přednášku jsme si pozvali paní Blanku Sedláčkovou s přednáškou Parkinson známý a neznámý. Přednáška byla  velice zajímavá, podaná úplně jiným způsobem, než na jaký jsme byli zvyklí. Tento způsob posluchačům vyhovoval , měli hodně dotazů..  Patří jí za to náš dík.

Předali jsme přání a sedmou cenu Johanovi za jeho výkony    Zaslouží si to. Tři dny tam s námi také strávil JIrka Dvořák z Klatov. Jirka špatně chodí,  tak jsme byli rádi, že přijal nabídku Jirky Kalisty a nechal se na Gradl dovézt a zúčastnil se „kratičké rekondice“. Myslím, že byl spokojen a my jsme byli rádi, že tam s námi mohl být.  I buřty se opékaly, lidé měli čas si promluvit, předat své zkušenosti a ptát se na zkušenosti těch druhých.  

Je pravda, že byly i problémy- Nezprovoznili jsme barevnou tiskárnu, tak byly diplomy černobílé.  Některé informace byly se zpožděním  a jistě by se našlo i něco dalšího. Pokud to někomu hodně vadilo, omlouvám se. Myslím, že to už byl jeden z posledních rekondičních pobytů, který jsem vedla. Zdravotní stav se zhoršuje i u mne a nebýt všech, kteří  mi pomohli, těžko bych vše zvládla.

Děkuji zvláště Lídě Harsové, Valerovi MIčundovi, Jirkovi Kalistovi i všem ostatním.  Bylo to s vámi pokaždé  hezké.

 Bohumila Šindelářová

 

 
 

 

Poslední fotografie


FacebookArchiv

Kalendář
<< červenec >>
<< 2017 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Statistiky

Online: 2
Celkem: 151819
Měsíc: 1949
Den: 75