Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rekondiční pobyt Hojsova Stráž 15.-25.5.2013

Rekondiční pobyt na Šumavě.

Společnost Parkinson o.s. pořádala rekondiční pobyty na různých místech naší republiky. Tato místa byla pro nás dost daleko a většinou špatně dostupná veřejnými dopravními prostředky. Proto jsme se začali rozhlížet po Šumavě a po možnostech rekondičních pobytů tam. Šumava je nádherný kus naší země. Podařilo se nám tam najít penziony, kde jsme mohli pořádat rekondiční pobyt. Kvilda, Železná Ruda a Hojsova Stráž. Poslední jsme navštívili vloni a letos. Penzion Bílá Strž není  žádný tříhvězdičkový hotel, ale personál  je výborný a snaží se splnit každé naše přání.

Strava je domácí, jak od babičky nebo od maminky. Myslím, že většinou byli účastníci se stravou spokojeni. Dopoledne jsme absolvovali cvičení  hodinu logopedie. Cvičitelka Eva Fiedlerová měla hodiny připraveny výborně, ranní rozcvička nás donutila se rozhýbat a odpolední relaxace odpočinout po uplynulém dni. Logopedii vedla Lidka Harsová. Hodiny byly pestré, zábavné a utíkaly velmi rychle. 

Za 10 dní jsme absolvovali  dva půldenní výlety. První byl vlakem do Klatov. Vlak překoná vzdálenost z Hojsovy Stráže do Klatov za 40 minut. Z nádraží jede MHD až na náměstí, takže to bylo celkem pohodlné. V Klatovech na nádraží na nás čekal JIrka Dvořák, moc rádi jsme ho viděli, a myslím, že i pro něj to byla příjemná chvilka strávená s námi. Bohužel nemůže být delší dobu mimo domov, má problémy s chozením.  V Klatovech nás provázel průvodce pan Mgr. Pavel Koura. Jeho výklad byl velmi zajímavý a jeho přístup k nám velmi ohleduplný. Pro svůj výklad vybíral místa, kde byly lavičky a lidé si mohli odpočinout. Prošli jsme historické centrum Klatov, nevynechali jsme ani katakomby a starou lékárnu. Unaveni, ale spokojeni jsme se vydali zpět na Bílou Strž. Cestou jsme zažili ještě menší dobrodružství, kdy byl nějaký problém s ohněm ve vlaku. Ale asi po půlhodině jsme pokračovali do místa našeho pobytu. 

Další výlet jsme podnikli do Velhartic. Doprava byla zajištěna auty, je to pár kilometrů. Někteří si prohlédli hrad, někteří zámek a někteří si prošli celý areál a všichni se snažili udělat dokumentaci. Někteřží účastníci překonávali sami sebe, když překonali padací mosty v dost velké výšce. Ještě jsme si prohlédli Werichovo chatu a stavovalui jsme se  v Nemilkově u Jirky Kalisty a jeho rodičů. Kalistovi jsou už na parkinsoniky zvyklí a jsou moc milí.Děkujeme za vlídné přijetí.

I přes všechny problémy za námi přijel v neěli odpoledne MUDr Vojtěch Mach - neurolog z Plzně.Jeho přednáška byla zajímavá, prostě na 1*. Mluvil o různých problémech PN, ale tak , jak nám to ještě nikdo neřekl. Zodpovídal dotazy, byli jsme moc rádi, že si na nás uděllal čas, a to dokonce ve svém volnu..Opět musíme moc poděkovat.

Večery na Bílé Strži byly různé. Moc nás těšilo, že se jich zúčastňovala většina lidí z rekondice. I když byli lidé z různých koutů naší republiky,  vládla zde pohoda, všichni byli skvělí, a moc jim za to děkuji. Díky jim byl pobyt pro všechny snad příjemný. (Děčín, Nový Jičín, Brno, Příbram, Rakovník, Praha, Prachatice, Strakonice, JIndřichův Hradec, Plzen, Nepomuk, Čeké Budějovice  Český Krumlov). Sešla se dobrá parta lidí.

Škarvanovi z Plzně přijeli později, a tak se jim vypravila naproti delegace, včetně pionýrů. školáků apod. Pan výpravčí kvůli nám i odstavil dále z nádraží vlak, který se ve stanici křižoval s vlakem z Plzně abychom měli více prostoru. To se vám hned tak někde nestane. Poslední den pyžamová rozcvička, i když byly 4 stupně nad nulou. Večer jsme předávali diplomy, hodnotili pobyt a večer přivezla paní vedoucí harmonikáře. Hrál a zpíval téměř bez přestání 5 hodin, takže došlo i na muzikoterapii a tanec.  Nechtělo se nám ale postupně jsme odpadali. Ráno jsme muselli mít sbaleno, čekala nás snídaně a loučení.  

Díky vám všem, kdo jste se zúčastnili, byli jste skvělí. Omlouvám se, že byly někde také chyby, možná, že se věšechno nepovedlo, jak bychom chtěli, ale byli jste skvělí, děkuji vám všem.

 

Šindelářová

 

 
 

 

Poslední fotografie


FacebookArchiv

Kalendář
<< červen >>
<< 2017 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Statistiky

Online: 2
Celkem: 151819
Měsíc: 1949
Den: 75