Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výročí - baji

maruska-bohunka-majka.s-a-stana.jpg

 

  

 Výročí

 
       Jsou různá výročí, ale moje páté výročí seznámení se s panem  Parkinsonem, je pro mne osudové. Objevil se  nečekaně, bez varování , nikým nezván a otočil mi život. Do té doby jsem žádné léky nebrala.
       Nastalo to klidovým třesem levé ruky. Navštívila jsem neurologa a  ten po krátkém rozhovoru prohlásil  " ženská vy máte krásně rozvitého Parkinsona". Byl to pro mne šok. Byla jsem z toho velmi zdrcena., nebýt  podpory mého manžela, tak nevím co bych dělala. Dostala jsem Akineton,  třes se dost ztišil, ale pan  Parkinson ne a ne odejít. Tak nějak proběhly dva roky, některé léky  jsem přibrala.
       Nastal znovu osudový listopad, náhle mi zemřel manžel na mozkovou  příhodu, bylo to kruté, Pan Parkinson  udeřil velikou silou, k ruce se přidala i levá noha, přišly další léky  a problémy s chůzí. Dostala jsem berle.  Dnes při pátém výročí , mám velké bolesti v zádech berle  nepoužívám, nosím vždy v kabelce skládací  hůlku, abych v případě,, kdy už to nejde ji použila.

     V loňském roce jsem se přihlásila do Společnosti Parkinson a na  společný chat, tam mi velmi pomohla  paní Milena , za velkou podporu jsem ji moc vděčná. Dovedla potěšit i
poučit, poskytla radu. Život se s námi  nemazlí, každý si svůj osud nese sám.
     Kolik takových výročí ještě bude ??????????


     Zdraví Vás                                                                                      "baji"
 
 

 
 

 

 
 

 

Poslední fotografie


FacebookArchiv

Kalendář
<< únor >>
<< 2017 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Statistiky

Online: 3
Celkem: 142963
Měsíc: 2113
Den: 89