Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příběh všedního dne 18.6.2009

22. 6. 2009

Praha - Černý most, 18.6.2009, 14.09 hodin

     Po několika dnech odpočinku na venkově se paní Maria vracela domů do Prahy.
Nedaleko svého bydliště se stala svědkyní dopravní nehody. Netušila co se děje, když na ní před ní jedoucí řidič blikal. V protisměru uviděla přes cestu kamion, který spadl z mostu. První myšlenka byla  - vyfotografovat si nastalou situaci. Ale po několika metrech, když se přiblížila k vozu, jí teprve došlo, co se stalo.
     Z pootevřené kabiny viselo hlavou dolů bezvládné tělo řidiče. Měl četná poranění hlavy, nereagoval na oslovení, byl promodralý.  Zavolala na okolostojící řidiče, aby jí pomohli zraněného muže vyprostit.  Moc se jim nechtělo, ale když viděli, že se snaží vytrhnout dveře a dostat se k zraněnému, někteří přišli pomoci. Podrželi dveře a Maria mohla vzít do svých rukou hlavu zraněného muže a za jejich pomoci vysunout bezvládné tělo na silnici. Hned bylo třeba dát muže do stabilizované polohy  a zastavit krvácení. Někdo začal podávat obinadla, Maria udělala kompresi rány (snažila se zastavit krvácení). Mužovi se stabilizovanou polohou uvolnily dýchací cesty, zrůžověl a začal komunikovat. Do příjezdu záchranné služby  mu měnila obvazy a stačila mu ještě říci, že bude jistě zase v pořádku.
     Pak se ujali zraněného muže záchranáři a Mariina pomoc už nebyla potřeba. Na místo dorazili i hasiči a jeden z nich direktivně přikázal   Márii : Odejděte! Z toho, co prožila před nějakou chvilkou se vrátila domů celá rozklepaná. Teprve teď jí začalo docházet, co se stalo. Krátce na to zvonil telefon. Lékař záchranné služby jí sdělil, že dotyčnému řidiči zachránila život. O jeho životě rozhodovaly minuty. Na tuto událost asi paní Maria nikdy nezapomene.
     Zajímal ji stav zraněného, tak volala na oddělení, kam byl převezen. Bohužel, nepatří do rodiny, tak nemůže být informována o stavu zraněného řidiče. Ví ale, že žije.
     Paní Maria je správná žena, která byla ve správnou chvíli na správném místě, správně reagovala na nastalou situaci a zachránila život člověku. Proč o tom píšeme zrovna tady? Paní Maria není zdravá - je parkinsonička.
.  

Obrazek 

 
 

 

Poslední fotografie


FacebookArchiv

Kalendář
<< červen >>
<< 2017 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Statistiky

Online: 2
Celkem: 151819
Měsíc: 1949
Den: 75