Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příběh Kateřiny z Ostravy

  Pohled neparkinsonika na klub Parkinson. Nakonec jsem si řekla, že bude asi nejlepší začít tím, jak jsem se já sama dostala do klubu Parkinson.

      Můj příchod do klubu Parkinson nebyl žádnou záměrně plánovanou událostí. Jednoho letního odpoledne mi bylo zkrátka nabídnuto, abych se zajela podívat na setkání tohoto klubu do Centra volného času na ulici Vietnamská v Ostravě - Porubě. Příliš jsem nevěděla, co od podobné nabídky očekávat, ale řekla jsem si, že by to konec konců mohla být nabídka nejen zajímavá, ale i poučná. Ani nevím jak, ale nějak se stalo, že mne ona schůzka klubu nabila kvantem pozitivní energie, která mi posléze pomohla získat náhled a odvahu řešit jeden problém, s nímž jsem se tehdy potýkala, a kterého jsem v té době měla již několik měsíců plnou hlavu. Tehdy (a vlastně i dnes) jsem celé setkání vnímala velmi pozitivně a řekla si, že když mohou mít dvě hodiny času stráveného s členy klubu Parkinson takový nenadálý až zázračný účinek na mne, je to určitě něco, co by mělo v budoucnu pokračovat a čeho bych se chtěla celým srdcem účastnit. A tak se také stalo. Od srpna loňského roku působím v klubu Parkinson ve funkci psychologického poradce a účastním se každé jeho schůzky.

      Asi bych se v současné chvíli ani nedopočítala konečného počtu odpolední strávených se členy klubu, zato ale mohu říci, že bych se velice nerada dopočítala jejich budoucího počtu. Každá schůzka je totiž úplně jiná a pokaždé mne překvapí s jakým nadšením a houževnatostí se zde všichni zúčastnění zapojují do aktivit, sdílí své zkušenosti a vzájemně se podporují v boji se zákeřnou Parkinsonovou nemocí. Každý z nás má jiný životní příběh, svá bolavá místa i šťastné vzpomínky – to, v co pevně věřím je ale to, že se nám společně podaří vše špatné překonat a vše dobré nejen uchovat, ale povzbudit tím v boji s Parkinsonovou nemocí i ty z nás, kteří právě ztrácí onu pověstnou jiskřičku naděje.
 
Kateřina Glombiková
 
[Převzato z internetových stránek Klubu Parkinson Ostrava)
 
 

 

Poslední fotografie


FacebookArchiv

Kalendář
<< červen >>
<< 2017 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Statistiky

Online: 2
Celkem: 151819
Měsíc: 1949
Den: 75