Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poslední květnový víkend 2014

OSOBNOST MĚSTA PLASY NA ROK 2014

013.jpg

 

 

 

 

 

Po čtvrteční návštěvě zámku KOZEL jsme se opět vypravili na Plzeňsko. Bylo to v sobotu 24.5.2014, kdy jsme byli pozvání na slavnostní předání ocenění Osobnosti roku 2014 města Plasy.

Naše Lidka (z Českého Krumlova) napekla 230 kremrolí pro oslavence a jeho hosty. Vyrazili jsme už dopoledne a kolem  13. hodiny jsme byli v Plasech u Sadílků. Po chvilce posezení u kávy jsem se vypravili do "pivovaru", kde nahoře je už krásně opravená místnost a tam celá oslava probíhala. Oceněným byl pan Mgr. Zdeněk Sadílek dlouholetý profesor na místním gymnáziu a také parkinsoník. Díky jemu znají v Plasech co je to parkinsonova nemoc, protože pan profesor svoje akce pořádal i pro parkinsoniky.

Zúčastnili jsme se výstupu na Vladař, navštívili jsme zámek Chyše. Bylo to moc pěkné a mnozí z nás zde byli poprvé v životě. Přednášeli tady pro nás i ostatní zájemce lékaři neurologové pan MUDr  Mach z Plzně a pan MUDr Rosol z Písku. Také jsme navštívili výstavu hub v Plasích, Maránskou Týnici, klášter v Plasích a ještě další překrásná místa po stopách Santiniho. 

Ale tentokrát jsme spolu s dalšími přijeli popřát panu Zdeňkovi Sadílkovi k ocenění "Osobností roku 2014 města Plasy." Pan profesor i přes své zdravotní potíže zvládnul celou oslavu. Na umocnění zážitku se podílel i symfonický orchestr konzervatoře v Plzni. Ocenění předával pan starosta města Plasy. 

Po nádherném zážitku jsme se navečer rozloučili  a pokračovali do Plzně. Tady jsme přijali pozvání a pohostinnost manželů Škarvanovývh. Strávili jsme spolu příjemný večer na zahradě u jejich domu a unaveni a spokojeni jsme večer usnuli. Přesto, že máme potíže se spaním, u Škarvanů jsme spali celou noc. 

Další den, v neděli, jsme pokračovali v naší cestě. Další zastávka byla v Přešticích u Holých. Opět chvilka posezení a pak cesta na zámek v Příchořicích, kde ve 14 hodin začínal koncert. Byly to tak zvané "pivoňkové slavnosti". V zámecké zahradě je mnoho keřů pivoněk, a snad každý je jiný. Pivoňky zrovna kvetly. Majitelé jsou šlechtici a zámek opravují. V sále, který má vynikající akustiku se koncert konal. Byl to nevšední zážitek. Po koncertě jsme se rozloučili a pokračovali do Nemilkova, kde jsme spali.

Opět klid a pohoda, a po odpočinku na Šumavě jsme se vraceli v pondělí domů do Českých Budějovic Byl to nádherný víkend. Děkujeme plzeňáci. A zase někdy na shledanou.

 

059.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Poslední květnový víkend 2014

 

 

Poslední fotografie


FacebookArchiv

Kalendář
<< červen >>
<< 2017 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Statistiky

Online: 4
Celkem: 151819
Měsíc: 1949
Den: 75