Jdi na obsah Jdi na menu
 


I tak se léčí Parkinson

Jak se také léčí Parkinson

Rekondiční pobyty Společnosti Parkinson o.s. jsou většinou pro nás ( klub České Budějovice a Plzeň) dost daleko. Hledali jsme objekt k možné rekondici někde blíž. Našli jsme objekt na Šumavě.
Penzion Diana na Železné Rudě jsme nejprve vyzkoušeli jako Klub Parkinson ČB a vyhovoval nám. Byla to rekondice trochu odlišná od té třeba na Štikově. Podmínky jsou zde náročnější, schody bez výtahu. Ale nikomu nám to moc nevadilo. Letos zde proběhl rekondiční pobyt Společnosti Parkinson o.s. Někteří účastníci nebyli s objektem spokojeni, tak se rozhodlo, že Diana příští rok nebude.
Protože Šumava je naše srdeční záležitost, snažili jsme se hledat něco jiného. Západočeši nezklamali, vytipovali nám objekt na Hojsovo Stráži – Hamrech. Přes emaily jsme získali dost informací a rozhodli jsme se vyjet na místo. Za klub Plzeň se zúčastnila paní Věra Škarvanová , za klub České Budějovice já.
Dohodli jsme si termín s vedením penzionu na 8.9.2011. Věrka na mne čekala v Plzni na nádraží a odtud jsme obě pokračovaly přímým vlakem do Hojsovo Stráže – Hamrů. Penzion je vzdálen od železniční zastávky asi 30 m. Od 7.9. je na trati výluka, vlak jede jenom do Nýrska a dál pokračují autobusy. Byly jsme v dobré náladě až do Hamrů. Tam jsme se dozvěděly, že náhradní doprava k této zastávce nejede. Pokud jsme se tam chtěly dostat ( asi 3 km pěšky, sice z kopce) musely jsme jít pěšky. Jsem parkinsonik dost let a jedním z mých největších problémů je právě chození. Ani jedna jsme u sebe neměla telefonní číslo na penzion, a internet v mobilu prostě nešel.
Tak jsme vyrazily pěšky. Vzduch byl nádherný, lesy hučely při poryvech větru, chvílemi pršelo a bylo poměrně chladno. Do cíle jsme dorazily, i když to trvalo kvůli mně delší dobu. Věrka ověšená 3 taškami, já raději ani nemluvím. Penzion je opravdu asi 30 m od železniční zastávky Hojsova Stráž – Hamry pokud jede vlak a zrovna se neopravují koleje. Já jsem zkonstatovala, že pokud nás někdo nedopraví zpět tak tam zůstanu dokud nepojede nějaký vlak (výluka končí příští týden).
Na penzionu náš přivítala příjemná paní vedoucí a hned nás ujistila, že nás odveze zpět na zastávku. Takže jsme se mohly v klidu posilnit, prohlédnout si celý penzion a zeptat se na všechno, co jsme potřebovaly vědět. Penzion se jmenuje Bílá Strž, působí velmi pěkným dojem. I prostory na cvičení by nebyly problém. Dvoulůžkové pokoje jsou příjemné, čisté
a přímo vás zvou k pobytu.
Když jsme vše probraly, paní vedoucí nás ochotně odvezla na zastávku náhradní dopravy. Bohužel, autobus jel zřejmě o něco dřív, takže jsme na této zastávce u silnice V Hamrech čekaly víc než hodinu na náhradní autobus k dalšímu vlaku. Věrka je optimistka od přírody, tak nás neopustil humor, i když nám do smíchu moc nebylo. Ale vše dobře dopadlo, autobus nás odvezl do Nýrska. V autobuse jsme byly dokonce samy, takže jel vlastně jenom kvůli nám. (Autobusy byly tři). Po 18. hodině jsme byly v Plzni. Vůbec jsem se nebránila naopak velmi ráda jsem přijala pozvání manželů Škarvanových a zůstala přes noc v Plzni. Míra na nás čekal, strávili jsme příjemný podvečer. Mám problémy se spaním. Ale už jsem se dlouho tak dobře nevyspala jako v Plzni u Škarvanů. Po dlouhé době jsem spala prakticky celou noc. Ráno mne Věrka a Míra doprovodili na nádraží a já jsem odpočatá cestovala bez problémů domů do Českých Budějovic.

Byl to dobrý pocit, alespoň někdy pana parkiho zahnat, i když vím, že mi to nedaruje. Vítězí čím dál tím víc, bohužel.

Šindelářová

 

Ohlásit tento příspěvek
 
 

 

Poslední fotografie


Facebook



Archiv

Kalendář
<< červen >>
<< 2017 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Statistiky

Online: 4
Celkem: 151819
Měsíc: 1949
Den: 75